Alates 30€ tasuta tarne!

Lugu

Idee sünd

“2007 aastal oli mu õel probleem juuste väljalangemisega. Erinevat abi, mis ta Eestist sai, ei viinud soovitud tulemusteni. Internetist infot otsides olukorra leevendamiseks, sattus õde Soomes välja töötatud metoodikale, mis on andnud positiivseid tulemusi peanaha probleemide leevendamiseks ja juuste väljalangemise pidurdamiseks. Läbides soomlaste soovitatud kuuri, peatus juuste väljalangemine. See oli esimeseks suureks sammuks, et metoodikat jätkates on võimalik leevendada peanahaprobleeme. Metoodika toimimiseks oli üheks oluliseks komponendiks turvas, mida kasutati peanaha sügavpuhastuseks. Ükski ravi ei saa efektiivselt toimida, kui peanahk pole puhas. Kasutades turvast, mida õde ostis Soomest, tekitas see meie perekonnas arutelusid. Kui turvas tõesti toimib nii hästi, siis miks Eesti turvast tervise ja naha parema heaolu nimel ei kasutata.”

Aesti sünd

“See oli aastal 2009, kui otsustasin hakata uurima iseseisvalt, mis võimalused on alustada Eesti turbast ilutoodete valmistamisega. Kiirelt sain selgeks, et Eestis kasutatakse rohkelt turvast kütteväärtuse ja väetise loomiseks. Kosmeetilisel eesmärgil polnud keegi pead tõstnud, et teemaga süvitsi tegeleda. Siit sealt võis kuulda sähvatusi, et keegi midagi proovis, keegi midagi katsetas, keegi midagi uuris. Kokkuvõtvaks tööks, mis viiks tarbijateni konkreetse toote valmistamiseni, puudus. Seega hakkasin koguma materjale kokku, mis on kosmeetilisel eesmärgil kasutatava turba omadused ja toimed. Informatsiooni, mida polnud võimalik leida, tegime koostöös Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooliga ise katsed, selgitamaks välja, milliseid probleeme ja olukordi turvas ravib, leevendab.  Iga uus saadud vastus andis motivatsiooni jõuda lõpptooteni. Protsessi käigus selgus, et turvas on kapriisne toormaterjal. Üksinda olles toimib hästi, kui aga soovida panna turvas ühilduma teiste komponentidega, mille tulemusel saaks valmistada mitmekülgsemaid ilutooteid inimeste igapäevaellu, siis olid tulemused visad tulema. Lõpuks mõistsime, et ainukene viis turvast „taltsutada” on välja töötada metoodika, mis annaks meile tooraine, mis lubaks stabiiselt ühesuguseid tulemusi lõpptoodete valmistamisel saada. Võtsime ette pika arendusprotsessi, arendades välja tehnoloogia, mille tulemusel saavutasime turba filtreerimise. Saadud tulemus andis meile puhta, 100% orgaanilise, stabiilse ja rikkaliku koostisega turba, millest täna valmivad kõik Aesti turba ilutooted.”

Esimene toode

“Selleks, et valmistada looduslikust turbast efektiivseid ja kasutajasõbralikke ilutooteid, alustas Aesti koostööd, 2013. aastal,  Eesti ühe juhtiva looduskosmeetika ettevõtte Chemi-Pharm AS-iga. Eesmärgiga leida sobilikud looduslikud koostisosad, millega saab Eesti turvast segada. 2015. aastal nägi ilmavalgust Eesti esimene turbašampoon. Šampooni oli koondatud kõik turba head omadused, mida mu õde 2007 aastal esimest korda turvast peanahal kasutades koges. Samal aastal võitis Aesti turbašampoon koheselt kaks Eesti iluvaldkonnas väljaantavat auhinda. Anne & Stiil ja Iluguru mõlemad valisid turbašampooni Eestis aasta parimaks looduslikuks ilutooteks. Tänaseks on väljaarendatud kaheksa ilutoodet Eesti turbast, milleks on erinevad juukse-, näo- ja kehahooldustooted. Arendusjärgus on lisaks veel mitmed uued tooted.”

– Aesti asutaja, Heiki Kanne

Projekti lühikirjeldus: Aesti Skincare OÜ tegeleb Eesti terviseturbast looduskosmeetika arendamise ja tootmisega. Starditoetuse abil teostatakse turundustegevusi. Projekti eesmärk on üle-eestiline brändi ja toodete tuntuse kasv läbi turunduskommunikatsiooni ehk tarbijates tähelepanu ja huvi äratamine ning ostusoovi tekitamine läbi erinevate turundustegevuste. Projekti tulemusena on viidud ellu turundusplaan ja loodud 2 uut töökohta. Projekti kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Toetuse summa on 14959,84 eurot.

Projekti lühikirjeldus: Arendusprojekti üldine eesmärk on suurendada ettevõtte konkurentsivõimet läbi eelduste loomise uuenduslike ja kõrgema lisandväärtusega toodete väljatöötamiseks ja turustamiseks nii sise- kui välisturgudel. Arendusprojekti konkreetseks eesmärgiks on innovaatilistele tehnoloogilistele lahendustele tuginedes töötada välja spetsiifiline kosmeetikatööstuse tooraine töötlemise tehnoloogia. Projekti tulemusena on valminud on spetsiifiliselt kosmeetikatööstuses kasutatava seadme eel- ja põhiprojekt, lisandunud uued tootegrupid, kasvanud ettevõtte konkurentsivõime ja ekspordipotentsiaal.
Projekti kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.
Toetuse summa on 13990,2 eurot.