Miks turvas

Turvas on Eesti rabades paiknev ürgne väärisvara, mis on osa puhtast ja puutumata loodusest. Raba on koht, kus õhk on alati värske, taimestik rikkalik ja vesi justkui puhtuse oaas. Üksikutes paikades rabades leidub kõrge humiinainete sisaldusega turvast, mida peetakse lausa maailma parimaks looduslikuks ravimiks inimese nahale. Aastatuhandete vältel on turbasse talletunud rabas kasvanud taimede jõud, mis sisaldab endas rohkelt looduslikke mineraale ja inimese nahale kasulikke bioaktiivseid aineid. Eriliseks teeb turba temas sisalduvad mitmete bioaktiivsete koostisosade ning looduslike mineraalide koosmõju, mille tulemust pole võimalik järele teha ühegi kaasaegse tehnoloogiaga. Turba keemilist koostist on uuritud pikalt ja põhjalikult. Tänapäevastel andmetel sisaldab turvas üle 200 erineva aine.

Turba mõju Sinu nahale

  • Puhastab ja värskendab Sinu nahka. Humiinhape ja mineraalained seovad kahjulikud jääkained naha alumistest kihtidest ning eemaldavad need organismist.
  • Hoiab Sinu naha nooruslikult ilusana. Fulvohape aitab mineraale ja toitaineid nahal oluliselt paremini omastada, parandab naha ainevahetust ja rakkude uuenemist. Ühtlasi aitab fulvohape näonaha tooni ühtlustada.
  • Tervendab Sinu nahka. Hümatomelaanhape silub ja tervendab naha tekstuuri ning kiirendab pindmiste mikrohaavade paranemist ja ka rakkude uuenemist. Turvas sisaldab veel suures koguses vitamiine, antiseptilisi ja põletikuvastaseid aineid, samuti koostisosi, mis osalevad raku ainevahetuses ja reguleerivad hormoone.

Turvas sobib kõikidele nahatüüpidele. Eriti tõhus toime avaldub psoriaasilisel, aknelisel ja vananeval või esimeste vananemisilmingutega nahal.

Turba mõju Sinu juustele

  • Puhastab Sinu juukseid looduslikult. Turvas omad tugevat sügavpuhastavat omadust ja aitab reguleerida peanaha normaalset talitlust.
  • Kiirendab Sinu juuksekasvu. Turvas omab sügavpuhastavat omadust, mis puhastab ära ka juuksejuure pesa, luues puhta keskkonna juuste kasvuks. Turbas peituvad humiinid käituvad aktiivse turba osana mõjutades peanaha ainevahetust. Juuste kasvu kiirenemisele aitab kaasa peanaha kiirenenud ainevahetust ja vereringe.
  • Toidab Sinu juukseid. Turvas on äärmisel rikkalik oma mineraalide poolest. Mineraalid toidavad ja täidavad juuksekarvad kõige vajalikuga, et juuksed saaksid olla toidetud ja tugevad.

Turvas sobib kõikidele juuksetüüpidele. Rasuse peanaha korral reguleerib turvas peanaha rasu tootmist. Kuiva ja kestendava peanaha korral eemaldab turvas kestendavad osad ja stimuleerib peanaha normaalset talitlust. Eriti tõhusad on turbatooted hõrenevate ja katkevate juuste korral.

Turba mõju Sinu organismile

  • Lõõgastab. Turbas sisaldab magneesium ja mud mineraalid aitavad leevendada lihaspingeid ja krampe.
  • Rahustab. Turvas aitab reguleerida hormoone ja aju aktiivsuse taset. Tänu nendele omadustele mõjub turvas kesknärvisüsteemile rahustavalt ja aitab alandada stressi hormooni.
Projekti lühikirjeldus: Aesti Skincare OÜ tegeleb Eesti terviseturbast looduskosmeetika arendamise ja tootmisega. Starditoetuse abil teostatakse turundustegevusi. Projekti eesmärk on üle-eestiline brändi ja toodete tuntuse kasv läbi turunduskommunikatsiooni ehk tarbijates tähelepanu ja huvi äratamine ning ostusoovi tekitamine läbi erinevate turundustegevuste. Projekti tulemusena on viidud ellu turundusplaan ja loodud 2 uut töökohta. Projekti kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Toetuse summa on 14959,84 eurot.

Projekti lühikirjeldus: Arendusprojekti üldine eesmärk on suurendada ettevõtte konkurentsivõimet läbi eelduste loomise uuenduslike ja kõrgema lisandväärtusega toodete väljatöötamiseks ja turustamiseks nii sise- kui välisturgudel. Arendusprojekti konkreetseks eesmärgiks on innovaatilistele tehnoloogilistele lahendustele tuginedes töötada välja spetsiifiline kosmeetikatööstuse tooraine töötlemise tehnoloogia. Projekti tulemusena on valminud on spetsiifiliselt kosmeetikatööstuses kasutatava seadme eel- ja põhiprojekt, lisandunud uued tootegrupid, kasvanud ettevõtte konkurentsivõime ja ekspordipotentsiaal.
Projekti kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.
Toetuse summa on 13990,2 eurot.